Przerwa w przeglądzie inwestycji rowerowych oraz z obszaru mobilności jest wynikiem intensyfikacji działań związanych z produkcją własnego roweru cargo. Niezwykle dużo dzieje się w ramach inicjatyw publicznych. Pieniądze pochodzące zarówno lokalnych, jak i narodowych funduszy, przeznaczane są środki na zmianę sposobu przemieszczania się.

Zwrot w wysokości nawet 4000 Euro za zakup roweru cargo

Region Stołeczny Brukseli ogłosił we wtorek dotację w wysokości do 4000 euro dla mikro-, małych i średnich firm z siedzibą w Brukseli. Dotyczy to firm, które chcą kupić rower towarowy na potrzeby swojego biznesu.

Region bierze udział Urban Innovative Actions. Jest to program wspieranym przez Komisję Europejską w celu testowania rozwiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich. Bruksela została wybrana do planu Cairgo Bike, którego celem jest pomoc firmom w adaptacji rowerów towarowych.

Oxwash zbiera 7 mln USD, by zmienić nasze przyzwyczajenia dotyczące prania – wykorzystując cargo

Pytasz, co się stanie, gdy połączysz byłego naukowca NASA z brytyjską inżynierią? W przypadku Oxwash, jest to solidna inwestycja w wysokości 5,2 miliona funtów (7 milionów dolarów).

Firma została założona w 2018 roku, kiedy współzałożyciel i były naukowiec NASA, dr Kyle Grant, kończył doktorat z biologii syntetycznej na Uniwersytecie Oksfordzkim. Wiecznie sfrustrowany zepsutymi pralkami w kampusie, połączył siły z inżynierem z Oxfordu Tomem de Wiltonem i – uzbrojony w pomalowany na niebiesko plecak Deliveroo – duet zaczął zbierać i prać ubrania dla kolegów studentów…

Zaawansowany e-bike, $3.4m od inwestorów, 200 sprzedanych rowerów

Globalny rynek rowerów elektrycznych jest wyceniany na ponad 23 miliardy dolarów. Najnowszym graczem jest firma Tiller Rides z Perth, która jeszcze w tym roku wypuści swój wyczekiwany pierwszy model.

Roadster ma długą listę zaawansowanych technologicznie funkcji, w tym między innymi:

  • wbudowaną kartę SIM
  • system antykradzieżowy
  • zawsze włączone przednie i tylne światła LED
  • pierwszą na świecie formowaną aluminiową ramę
  • trzy poziomy wspomagania kierowcy z pokładowego 250 W silnik
  • pokładowy Bluetooth
  • mobilną aplikację towarzyszącą z funkcją śledzenia GPS

Pierwsze 500 modeli Roadstera pojawi się w Australii w grudniu.

1 mln funtów, byś wsiadł na rower

EM3 LEP inwestuje prawie 1 milion funtów w przełomową technologię, aby:

  • ograniczyć podróże samochodem
  • zwiększyć wykorzystanie e-rowerów
  • wzmocnić zaufanie konsumentów do powrotu do centrów miast

Tzw. Future Towns Mobility Demonstrator ma na celu przekształcenie mobilności w mieście. Jest n oprowadzony i monitorowany przez grupę badawczą ds. transportu Uniwersytetu Southampton. EM3 przeznaczył 960 000 funtów na finansowanie projektu z rządowego Funduszu Rozwoju Lokalnego w ramach planu działania na rzecz odnowy gospodarki po pandemii.

Basingstoke, największe miasto LEP, które zatrudnia 12 600 osób, będzie obszarem pilotażowym, a udane projekty będą wdrażane w innych miastach i miejscach regionu.

Zdjęcie wyróżniające – www.techguide.com.au