Epick Bikes raises undisclosed amount in pre-Series A round – StartupLanes.com

Startup EV, Epic Bikes, ogłosił w piątek, że zebrał nieujawnioną kwotę finansowania w rundzie poprzedzającej serię A, prowadzonej przez firmę inwestycyjną MaGEHold Pte z Singapuru. Startup z siedzibą w Hajdarabadzie planuje wykorzystać świeżo zebrane fundusze na zwiększenie skali zakładu produkcyjnego, zwiększenie działalności oraz ulepszenia i rozwój nowych produktów.

Co-Founder & CEO – Rahul Reddy Edla | LinkedIn

Co-Founder – Aradh Vemula | LinkedIn

The Senate’s E-BIKE Act could make electric bikes a lot cheaper

Projekt ustawy, który oferowałby Amerykanom (zwrotną) ulgę podatkową na zakup nowego roweru elektrycznego, został właśnie wprowadzony w Senacie przez Eda Markeya (D-MA) i Briana Schatza (D-HI). Ustawa nosi nazwę Electric Bicycle Incentive Kickstart for the Environment lub w skrócie E-BIKE Act i jest to ustawa towarzysząca ustawie wprowadzonej w Izbie Reprezentantów na początku tego roku.

Join the Eco-friendly Mobility Revolution Upgrading Your Old Bike to a Pedelec With E-rim

E-rim to tajwańska firma, która wprowadza innowacje w dziedzinie mobilności. W 2018 roku wystartowali z projektem jako start-up, w 2020 dołączyli do grupy SOLIDYEAR.

Jedną z najbardziej niezwykłych cech tego urządzenia jest to, że współpracuje ze sztuczną inteligencją, aby analizować warunki zewnętrzne i przesyłać te informacje do silnika, który stosuje wspomaganie elektryczne.

Asobi Ventures acquires majority stake in Cinelli and Columbus brands | Business | BikeBiz

Asobi Ventures nabyło większościowy udział w Gruppo Srl, spółce macierzystej włoskiego producenta rowerów Cinelli i producenta rur Columbus.

CEO – Marcello Segato | LinkedIn

Zdjęcie wyróżniające – https://e-rim.com/