Startup z Kopenhagi szuka finansowania w postaci zbiórki crowdfunding. Twórcy startupu mają pomysł, który pozwoli rowerzyście przekształcić zwykły rower w elektryczny rower towarowy. CargoDrive to połączenie zębatki i silnika elektrycznego, które pasuje do przednich widelców. Cel kampanii – 400 000 funtów na rozpoczęcie produkcji.

W filmie z kampanii Indiegogo założyciel CargoDrive i konstruktor ram, Sam, wyjaśnia, że wpadł na ten pomysł po tym, jak poproszono go o wykonanie widelców rowerowych ze zintegrowanym bagażnikiem i silnikiem elektrycznym.

CargoDrive składa się z zębatki, silnika 250 W, hamulca tarczowego, podpórki i świateł, które mają zastąpić przednie koło i przedni hamulec roweru.

CargoDrive będzie pasował do wszystkich 26-calowych i 28-calowych / 700C rowerów o rozstawie osi 100 mm i otwartych haków. Ponieważ przednie koło jest mniejsze niż to, które zastępuje, dołączony jest odrębny adapter. Utrzymuje on przód roweru na tej samej wysokości.

Całość waży około 13kg

Instalacja jest dość prosta. Zdejmujesz przednie koło roweru; zabezpieczasz CargoDrive za pomocą zacisków uniwersalnych; podłączasz powierzchnię ładunkową, montujesz wyświetlacz i inne kable i jesteś gotowy do pracy.

Obecnie koszt zestawu to 860 funtów w ramach kampanii Indiegogo – jest to jednak jedynie rabat dla pierwszych klientów. Normalna cena spadła do około 1375 funtów.

Materiał na podstawie ebiketips.road.cc

Więcej o CargoDrive – Likedin