Zedify, firma zajmująca się dostawami o zerowej emisji, otrzymała dofinansowanie w wysokości 50 000 funtów na zwiększenie dostaw e-rowerów w Edynburgu. Uruchomienie nowego węzła dostawczego wiosną 2021 roku przyczyni się do rozwoju usług Zedify. W tym kontekście chodzi przede wszystkim o walkę o czystsze powietrze w Edynburgu. Wykazano, że Edynburg ma największe zanieczyszczenie powietrza ze wszystkich szkockich miast.

Zedify to brytyjska sieć 10 miejskich węzłów dostawczych, która obejmuje również Glasgow, Londyn i Cambridge. Ich etyczny i odpowiedzialny model dostaw poprawia jakość powietrza i zatory w miastach, czyniąc je lepszymi miejscami do życia i pracy.

Działanie

Dostawcy Zedify otrzymują „płacę wystarczającą na utrzymanie”, a dostawy są realizowane przy użyciu floty o zerowej emisji. Paczki przychodzące do Edynburga od krajowych sprzedawców detalicznych lub za pośrednictwem przewoźników logistycznych, zostaną przeprojektowane na rowery e-cargo i trójkołowce oraz skonsolidowane z dostawami lokalnych firm kierowanych do tych samych obszarów, umożliwiając najbardziej efektywną dostawę każdej paczki.

Charlie Mulholland z Zedify z Edynburga powiedział: „Cieszymy się, że otrzymaliśmy wsparcie dla naszej działalności w Edynburgu, które wesprze nas w rozwoju naszych zielonych usług logistycznych i pomoże miastu radzić sobie z zatłoczeniem i zanieczyszczeniem powietrza”.

Projekt ten jest wspierany przez Partnerstwo Transportowe Południowo-Wschodniej Szkocji (South East of Scotland Transport Partnership), dzięki finansowaniu z funduszu Smarter Choices Smarter Places i projektu Unii Europejskiej Interreg North Sea SURFLOGH.

Współpracując z Edinburgh Napier University i SEStran, SURFLOGH ma na celu badanie i katalogowanie zrównoważonych modeli biznesowych dla miejskiej logistyki ostatniej mili, opracowywanie planów, które można powielić za pomocą pilotażowego studium przypadku Zedify z Edynburga wraz z pilotami ze Szwecji, Holandii i Belgii.

Przewodniczący Rady SEStran Gordon Edgar powiedział: „Coraz częściej widzimy silny apetyt na transport większej ilości towarów za pomocą zrównoważonych środków, a także dowody na to, że operatorzy tacy jak Zedify prowadzą obecnie z powodzeniem konsolidację. Gotowość tę można wykorzystać, badając możliwości ulepszenia i wprowadzenia infrastruktury które ułatwią zmianę modalną, a także oprą się na wysiłkach konsolidacyjnych, zapewniając urządzenia umożliwiające transport wielu ładunków na „ostatniej mili” jednym pojazdem lub logistyką rowerową. Innowacyjne inicjatywy, takie jak nasze partnerstwo z Zedify, mogą nie tylko sprawić, że znaczący pozytywny wkład w zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców regionu, ale także wzrost gospodarczy”.

Materiał oraz zdjęcie – https://www.zedify.co.uk/