£10M funding for these smart bikes coming with their lightest range in the UK in Sep 2021

Angell, francuski producent inteligentnych rowerów, jest najbardziej znany z wprowadzenia na rynek najlżejszych rowerów elektrycznych na świecie. Dziś firma ogłosiła, że zamknęła finansowanie w wysokości 12 milionów euro (prawie 10,2 miliona funtów). Ma to przyspieszyć agresywne plany związane z rozszerzeniem swojej obecności w Wielkiej Brytanii.

Co-founder & CEO – Marc Simoncini | LinkedIn

Co-founder – Jules Trecco | LinkedIn

West Yorkshire Combined Authority secures further funding for active travel measures

Urząd West Yorkshire zabezpieczył dodatkowe 10,053 miliona funtów z rządowego Funduszu Aktywnej Podróży, aby stworzyć więcej miejsca dla ludzi do podróżowania rowerem i pieszo, jednocześnie zmniejszając presję na transport publiczny i zmniejszając zatory.

To nowo ogłoszone finansowanie jest dodatkiem do 2,5 miliona funtów już zapewnionych w lipcu 2020 r., W ramach pierwszej fazy licytacji, zwiększając całkowitą kwotę zabezpieczoną na wsparcie reakcji transportowej regionu na COVID-19 do 12,5 miliona funtów

Applications open for £400,000 in eCargo bike for grants

Proces składania wniosków eCargo Bike Grant Fund 2021/22 jest już aktywny, oferując do 40% pokrycia kosztów roweru towarowego ze wspomaganiem do wartości detalicznej 2500 GBP za lonh johna i 4500 GBP za elektrycznego trike’a.

Dai Wei broke his trust, ofo disappeared, and the deposit of 16 million people still has to be refunded?

W ciągu ostatnich dziesięciu lat idea rowerów współdzielonych w Chinach szybko się rozwinęła. Początkowo podstawą były rządowe rowery „zadokowane”. Po kilku latach nieuporządkowanej konkurencji branża powoli weszła w fazę zdrowego wzrostu. Dzisiejsze wspólne rowery utworzyły podział na Meituan, Qingju i Hello.

10 investors predict MaaS, on-demand delivery and EVs will dominate mobility’s post-pandemic future

Psychologiczne następstwa pandemii będą się utrzymywać przez jakiś czas. Ludzie utrzymają potrzebę większego dystansu od innych. Doprowadzi to do przyspieszenia osobistych rozwiązań w zakresie e-mobilności, zarówno modeli zakupu bezpośredniego, jak i subskrypcji, w tym skuterów i e-rowerów (Unagi, gdzie jesteśmy inwestorami), modeli dzielenia się aktywami, w których pasażerowie nie znajdują się w bliskiej odległości od obcych ( GetAround, Turo, Lime, Bird) oraz Ubery i Lyfty z jednym kierowcą nad UberPools i tym podobne.

Lime partners with Moovit for largest micromobility MaaS integration

Bezemisyjne środki transportu Lime zostaną dodane do aplikacji MaaS w 117 miastach w 20 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Europie, Afryce Południowej i Australii od przyszłego tygodnia. W kolejnych miesiącach usługa zostanie rozszerzona o dodatkowe czterdzieści miast.

Zdjęcie wyróżniające – www.eu-startups.com