Cycling Startup Zwift Passes $1 Billion Value After Fund Raising – BNN Bloomberg

Zwift, start-up, który organizuje wyścigi rowerowe w wirtualnej rzeczywistości, zebrał 450 milionów USD od inwestorów, w tym firmy private equity KKR & Co., w ramach rundy finansowania, która pozwoli mu wprowadzić własny rower stacjonarny i inny sprzęt.

Co-Founder & CEO – Eric Min | LinkedIn

Investors pump $8.3 million into Italian D2C apparel brand La Passione

Marka odzieżowa otrzymała nowe podwyższenie kapitału o 7 milionów EUR w ciągu czterech lat, co umożliwi jej zwiększenie świadomości marki, eksplorację nowych terytoriów i przyspieszenie wzrostu na rynku.

Founder & CEO – Giuliano Ragazzi | LinkedIn

Co-Founder & COO – Yurika Marchetti | LinkedIn

North America E-bike Market – cargo e-bike micro hub

W maju 2021 r. prowincja Kolumbia Brytyjska ogłosiła współpracę z miastem Vancouver w celu wsparcia projektu huba dla rowerów cargo, który może pomóc w zmniejszeniu zatorów na drogach i zanieczyszczenia powietrza wokół miasta. Rząd zapewnia finansowanie w wysokości 200 000 CAD. Dotacja ministerialna może przyczynić się do finansowania koordynacji, wynajmu i utrzymania budynków, gromadzenia i analizy danych

Veo Raises $16M Series A to Scale Its Fleet of Micromobility Vehicles | Built In Chicago

We wtorek Veo ogłosiło zamknięcie 16-milionowej rundy finansowania serii A prowadzonej przez Autotech Ventures na całkowicie elektryczne rozwiązania mikromobilności. Firma współpracuje z miastami i uniwersytetami w całym kraju, aby zapewnić programy dzielenia się mobilnością, dając ludziom dostęp do floty siedzących i stojących skuterów, rowerów i e-rowerów. Czasami, według firmy, buduje również modele, które zaspokajają specyficzne potrzeby każdego miasta. Technologia Veo obejmuje takie elementy, jak baterie wymienne elektronicznie oraz funkcje bezpieczeństwa, takie jak kierunkowskazy i oświetlenie pod pokładem, które ostrzegają użytkowników o podnoszeniu przewróconych pojazdów.

Co-Founder – Yanke(Edwin) Tan | LinkedIn

Lacuna raises $16 million in Series A to help cities manage mobility via digital twin | TechCrunch

Lacuna Technologies, startup, który pomaga miastom w tworzeniu i egzekwowaniu polityki transportowej poprzez tworzenie i zarządzanie narzędziami cyfrowymi typu open source, zebrał 16 milionów dolarów w rundzie serii A, zwiększając całkowitą inwestycję firmy do 33,5 miliona dolarów.

CEO – Joe Kraus | LinkedIn

Lime revealed it has raised $170 million in a funding round led by Uber

Lime ujawniło, że zebrało 170 milionów USD w rundzie finansowania prowadzonej przez Ubera i przy wsparciu inwestorów, w tym Alphabet, Bain Capital Ventures i GV. Lime przejmuje także Jumpa, pozyskując aktywa i niektórych pracowników z obszaru rowerów oraz hulajnóg.

President – Joe Kraus | LinkedIn

Zdjęcie wyróżniające – About Us | Veo (veoride.com)