Electric bike maker Zoomo announces second round of funding

Zoomo, innowator w dziedzinie e-rowerów z Australii pozyskał 16 milionów AU od obecnych i nowych inwestorów. Zoomo wspierany jest przez czołowy australijski VC, AirTree. Finansowanie związane jest z ekspansją na nowe rynki i inwestowaniem w dalsze innowacje platformy rowerów elektrycznych do użytku komercyjnego.

AirTree Ventures poprowadziło pozyskiwanie kapitału jako nowy inwestor, przy silnym wsparciu dotychczasowych inwestorów, Clean Energy Finance Corporation (CEFC), Maniv Mobility i Contrarian Ventures, z nową mobilnością i skoncentrowanymi na czystych technologiach inwestorami z USA dołączają Winthrop Square i Wisdom VC runda.

Najnowsza runda finansowania jest następstwem podwyżki w serii A o wartości 16 mln AU, ogłoszonej w sierpniu 2020 r., kierowanej przez CEFC. Łącznie Zoomo pozyskał 34 mln AU$ w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

CEO – Mina Nada

It`s time to Dance. Why we invested in an e-bike subscription

Dance to usługa subskrypcji e-rowerów założona w 2020 roku w Berlinie w celu pozytywnego wpływania na zdrowie, zrównoważony rozwój i przyjazne miasta. Oferują zaprojektowany i zaawansowany technologicznie rower elektryczny, zapakowany w bezproblemową subskrypcję. Program tylko na zaproszenie obejmuje dostawę, naprawę roweru, ochronę przed kradzieżą, aplikację do kierowania wrażeniami z jazdy, śledzenie lokalizacji GPS i funkcje odblokowywania. Chcą katalizować ruch jeźdźców.

Co-Founder/CEO – Eric Quidenus-Wahlforss

Co-Founder – Alexander Ljung

Co-Founder/COO – Christian Springub

MATE accelerates e-Bike expansion with new funding from Marcy Venture Partners

MATE, ikona duńskiego designu, ogłasza nową inwestycję od Marcy Venture Partners. Dzięki tym funduszom start-up zrobi gigantyczny krok, aby przyspieszyć przyszłość inteligentnego transportu, mając na celu globalny cel, aby świat stał się bardziej ekologiczny dzięki nowej, inteligentniejszej, bardziej elastycznej i „efektownej” formie transportu.

Co-Founder/CEO – Kaarthik Subramani

Co-Founder – Julie Kronstrøm Carton

Zdjęcie wyróżniające – https://thedriven.io