Porsche and Yamaha invest $3.75M in e-micromobility dealership Ridepanda | TechCrunch

Ridepanda, nowojorski i kalifornijski start-up z branży e-mobilności, zebrał 3,75 miliona dolarów. Firma chce również podwoić strategiczne partnerstwa z flotami dostawczymi i firmami oferującymi pracownikom korzyści dojeżdżające do pracy, jeśli kupią pojazd elektryczny.

Ridepanda CEO – Chinmay Malaviya

Polish municipality rolls out smart e-bike shared service – Smart Cities World

Rzeszów będzie gospodarzem programu pilotażowego prowadzonego przez Blinkee. Blinkee wdroży najnowszą generację połączonych e-rowerów Vaimoo, które można zintegrować z systemem zarządzania mikromobilnością.

CEO – Matteo Pertosa

BMW i Ventures announces new $ 300 million fund to invest in sustainable technology – TechCrunch – Insider Voice (insider-voice.com)

BMW i Ventures, ramię kapitałowe BMW Group, ogłosiło utworzenie nowego funduszu o wartości 300 milionów dolarów na zwiększenie inwestycji w technologie, które sprawiają, że transport, produkcja i łańcuchy dostaw są bardziej zrównoważone.

Partner zarządzający – Marcus Behrendt

Berlin-based TIER Mobility raises €49.1M in asset-backed financing from Goldman Sachs; here’s why | Silicon Canals

TIER Mobility z siedzibą w Berlinie pozyskuje 49,1 mln EUR finansowania zabezpieczonego aktywami od Goldman Sachs

Electric utility bike startup Ubco raises $10 million to fund its global expansion | TechCrunch

Ubco, nowozelandzki start-up zajmujący się elektrycznymi rowerami użytkowymi, zebrał 10 milionów dolarów, aby sfinansować globalną ekspansję skoncentrowaną na rynku amerykańskim i poszerzyć swoją działalność w zakresie komercyjnych usług subskrypcji.

CEO – Timothy Allan

Zdjęcie – www. twitter.com/theridepanda