Stockholm’s micro-mobility startup Vässla raises $11 million, launches new e-bikes and rental platform – Tech.eu

Vässla, producent skuterów elektrycznych z siedzibą w Sztokholmie, zebrał 11 milionów dolarów w nowej rundzie finansowania prowadzonej przez rodzinną grupę inwestycyjną kierowaną przez Andersa Petterssona, Skabholmen Invest. W podwyżce wzięli również udział nienazwani inwestorzy instytucjonalni, a także znani inwestorzy-aniołowie, założyciele eEquity Magnus Wiberg (social entrepreneur) i Patrik Hedelin. Dzięki temu nowemu kapitałowi, Vässla informuje o uruchomieniu nowej platformy wynajmu, która ma służyć osobom prywatnym, firmom i dostawcom. Do tej pory firma zebrała 17 milionów dolarów.

Last-mile-delivery startup Budbee raises €52m | Sifted

Szwedzki startup Budbee dostarczający usługi na ostatniej mili zebrał 52 miliony euro w nowej rundzie finansowania prowadzonej przez jedną z wiodących firm oferujących plany emerytalne w Szwecji, AMF.

W czerwcu firma poinformowała, że za pierwszą połowę 2020 roku osiągnęła przychody w wysokości 15 mln euro, co odpowiada rocznym przychodom z 2019 roku. W grudniu startup zwiększył przychody o 200%.

Joyride secures $4.6 million CAD to help launch bike and scooter-sharing businesses | BetaKit

Firma Joyride, start-up zajmujący się oprogramowaniem do mikromobilności z siedzibą w Toronto, zebrał około 4,6 miliona CAD (3,7 miliona USD) na finansowanie, aby wykorzystać swój niedawny wzrost i wykorzystać wzrost popytu na rozwiązania mobilne, takie jak rowery i skutery.

Zdjęcie – www.downtown-ebike.com