Elektryczne rowery cargo to obecnie duży trend w kolarskim świecie. Rodzice i dziadkowie coraz częściej używają tych rowerów do przewożenia kilku dzieci jednocześnie. Według informacji prasowej nowy rower e-cargo Makki Load Gazelle został opracowany po szeroko zakrojonych badaniach konsumenckich.

Gazela spędziła czas z różnymi rodzinami w Amsterdamie i Eindhoven, które już korzystają z roweru towarowego. Osoby odpowiedzialne za rozwój produktu po stronie Gazelli cyklicznie jeździły m.in. do przedszkoli, szkół i centrów handlowych. W ten sposób dowiedziały się, jakie problemy napotykają rodzice i dzieci z istniejącymi na rynku rowerami cargo. Z obszernych opinii jasno wynika, że rodziny cenią w szczególności cztery aspekty:

  1. Bezpieczeństwo
  2. Wygodę
  3. Design
  4. Solidność

Wysoka skrzynia, łatwe wejście i wyjście

Przestronny kontener zapewnia wystarczająco dużo miejsca na przewóz kilku dzieci. Adaptery do fotelika samochodowego i fotelika dziecięcego oraz szuflada do przechowywania zapewniają, że miejsca znajdzie się aż nadto (maksymalna ładowność: 250 kg). Dzięki wysokiej obręczy niemożliwe jest wypadnięcie dzieci po drodze. Po lewej i prawej stronie znajdują się wgłębienia, dzięki czemu dzieci mogą z łatwością samodzielnie wsiadać i wysiadać.

Solidny stojak na dwie nogi

Makki Load o smukłych liniach jest wygodny w użyciu. Kierowca siedzi wyprostowany na siodełku i przyjmuje wygodną pozycję siedzącą. Amortyzowany widelec również przyczynia się do przyjemnych wrażeń z jazdy. Przed i po jeździe Makki Load stoi na solidnym dwunożnym stojaku. Dlatego nie ma konieczności trzymania roweru cargo podczas wsiadania i wysiadania z dziecka, aby zapobiec jego przewróceniu się. Gdy dzieci znajdą się z przodu i można rozpocząć jazdę, podpórkę można zdjąć prostym ruchem stopy.

Czy znajdę tu Boscha?

Gazelle Makki Load jest wyposażony w wysokiej jakości komponenty, w tym Bosch Performance Line (moment obrotowy: 65 Nm). Pozwala to rowerowi towarowemu na płynne pokonywanie kanałów i wiaduktów, nawet jeśli kontener jest obciążony kilkoma dziećmi, a tym samym większą wagę. Dzięki hydraulicznym hamulcom tarczowym Makki Load w razie potrzeby szybko się zatrzymuje. Bezobsługowy napęd pasowy sprawia, że ​​smarowanie łańcucha jest zbędne. Osłona przeciwdeszczowa i pokrowiec zapewniają ochronę przed deszczem. Sugerowana cena detaliczna Makki Load wynosi 4799 euro (w tym akumulator 400 Wh).

(Dla tych, co poza Boschem interesuje Hieronim)

Makki Load Connect: z unikalną technologią antykradzieżową

Specjalną wersją jest Makki Load Connect. Jest to połączenie z internetem za pośrednictwem aplikacji Gazelle Connect. Zapewnia ona korzyści pod względem bezpieczeństwa i przyjemności z jazdy na rowerze. Przede wszystkim otwiera to możliwości zapobiegania kradzieży. Za pomocą aplikacji właściciele mogą aktywować wbudowany immobilizer – unikalny w branży rowerowej. W tym momencie elektryczne wspomaganie pedału zatrzymuje się, a złodzieje nie mogą już korzystać z Makki Load Connect. Jeśli mimo wszystko złodzieje uciekną z rowerem towarowym, nadal istnieje sposób, aby udaremnić kradzież. Makki Connect ma wbudowany chip, który przesyła sygnał GPS. Makki Load Connect można śledzić za pośrednictwem aplikacji Gazelle Connect. To znacznie ułatwia śledzenie. Zalecana cena detaliczna Makki Load Connect to 4999 euro (w tym akumulator 400 Wh).

Materiał powstał na podstawie notatki prasowej na oficjalnej stronie Gazelle.

Rower można zamówić bezpośrednio u polskiego dystrybutora na jego oficjalnie stronie.

Zdjęcie pochodzi ze strony www.tweewieler.nl