Leopard Tech closes initial seed investment round after securing £560,000

Od momentu ogłoszenia kilka miesięcy temu wprowadzenia na rynek rozwiązania Leopard Lync, rozwiązanie łączności rowerowej zyskało zainteresowanie zarówno wśród potencjalnych klientów, jak i mediów rowerowych a także inwestorów. Rozwiązanie jest połączeniem hardware’u, aplikacji mobilnej i platformy do zarządzania, dzięki której każdy rower może stać się inteligentnym, połączonym rowerem.

Virgin Galactic acknowledges Branson’s pre-launch bike ride never happened | Reuters

Virgin Galactic Holding Inc. przyznał we wtorek, że Richard Branson nigdy nie jechał rowerem na miejsce startu swojego lotu kosmicznego w niedzielę, co zostało przedstawione w bardzo nagłośnionym filmie zamieszczonym w transmisji internetowej firmy.

EIT InnoEnergy micromobility start-up DUCKT grows US presence with New York e-bike station expansion

JOCO, wraz z partnerami z zakresu mikromobilności (DUCKT i Vulog), świętuje rozszerzenie swojej nowojorskiej inicjatywy wynajmu e-rowerów, w ramach której sieć powiększy się do 100 stacji dokujących i 1000 rowerów. Ekspansja jest następstwem sukcesu pierwszego testu rozpoczętego w kwietniu 2021 r., w którym 30 stacji dokujących, zamków i stacji ładowania DUCKT zostało rozmieszczonych w różnych lokalizacjach w mieście, aby obsłużyć 300 e-rowerów ACTON.

CEO & Co-Founder – Çağrı Selçuklu | LinkedIn

Finland is paving the way for new mobility

Fiński rząd zobowiązał się do zmniejszenia o połowę emisji gazów cieplarnianych z transportu krajowego do 2030 r. i wyeliminowania ich do 2045 r. Cele, jak sugeruje jego trójetapowa mapa drogowa, mają zostać osiągnięte za pomocą takich środków, jak wprowadzenie wiążących celów w zakresie stosowania biopaliw i zachęt finansowych dla energii elektrycznej, sterowanie rozwojem nowych usług mobilności zorientowanych na klienta oraz uruchamianie projektów zachęcających do spacerów i jazdy na rowerze.

Project Manager – Mari Päätalo | LinkedIn

The E-Bike Spike Continues With 1 Selling Every 3 Minutes

Według brytyjskiego Stowarzyszenia Rowerowego w 2020 r. sprzedaż e-rowerów przewyższyła sprzedaż samochodów elektrycznych. Stowarzyszenie branżowe zauważa: „W zeszłym roku sprzedano 160 000 rowerów elektrycznych w nadzwyczajnych warunkach, podsumowanie roku pokazuje, że jeden e-rower sprzedawany był co trzy minuty. Samochody elektryczne osiągnęły sprzedaż 108 000 z dołączoną dotacją na zakup”.

Zdjęcie wyróżniające – industry-update.com