Laundryheap – usługa prania i czyszczenia chemicznego na żądanie. Laundryheap dodaje do swojej floty dostawy rowerami elektrycznymi, aby zapewnić klientom szybszą i bardziej przyjazną dla środowiska obsługę.


Nowa oferta ma na celu rozwiązanie problemu opóźnień spowodowanych ruchem drogowym w zatłoczonych obszarach, takich jak centrum Londynu. Równocześnie chodzi o zmniejszenie śladu węglowego firmy w ramach globalnych wysiłków środowiskowych mających na celu przeciwdziałanie zmianom klimatycznym.

Okres próbny

Laundryheap rozpoczyna okres próbny w Londynie. Rowery zostaną później wprowadzone na międzynarodowe rynki Laundryheap, w tym w Nowym Jorku, Dubaju, San Francisco i Singapurze.

Rowery elektryczne – które są całkowicie wykonane na zamówienie – mają również na celu rozwianie obaw, że niektóre obszary w centrum Londynu – które są często niedostępne dla samochodu lub znajdują się w londyńskiej strefie Ultra Low Emission Zone (ULEZ) – powodują, że tradycyjne dostawy samochodów dostawczych trwają dłużej i być bardziej zanieczyszczającym. Na przykład, według naukowców z Centrum Badań nad Rozwiązaniami w zakresie zapotrzebowania na energię na Uniwersytecie w Leeds, rowery elektryczne mogą obniżyć emisję dwutlenku węgla z transportu nawet o 50 procent. Oznacza to około 30 milionów ton zaoszczędzonych rocznie.

Uruchomiony w 2014 roku w Londynie, Laundryheap umożliwia klientom odebranie, wypranie i dostarczenie do nich prania w gwarantowanych 24 godzinach. W obliczu pandemii i obaw związanych ze środowiskiem aplikacja pozwala również klientom wybrać opcję bezdotykowego odbioru i dostawy oraz zieloną trasę podróży dla wszystkich swoich kierowców dostawczych.

Mówiąc o uruchomieniu, CEO Laundryheap, Deyan Dimitrov, komentuje: „Cieszymy się, że możemy wprowadzić nowe rowery elektryczne do naszej floty dostawczej. Jako liderzy w naszej branży i firma dostarczająca tysiące sztuk odzieży dziennie, jesteśmy odpowiedzialni za to, aby nasza firma była jak najbardziej ekologiczna i nadal zapewniała klientom bezpieczeństwo w czasie pandemii.”

„Przewidujemy, że nowa usługa dostawy umożliwi nam dotarcie do jeszcze większej liczby osób i jesteśmy dumni, że możemy pomóc w odciążeniu Londynu w tych niepewnych czasach”.

Materiał na podstawie – www.laundryandcleaningtoday.co.uk

Zdjęcie – www.laundryandcleaningtoday.co.uk

Profil – Linkedin